"Elpo brīvi, gaiss ir kopīgs!"

 

Sabiedrības integrācijas projekts „Elpo brīvi, gaiss ir kopīgs”

Projekta apraksts

Rīgas Domes izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskola laikā no 12.marta līdz 16.novembrim organizē projektu „Elpo brīvi, gaiss ir kopīgs”, kurš tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros. 

Projekts dos iespēju gan skolēniem, gan vecākiem, gan skolotājiem iesaistīties izglītojošās un praktiskās aktivitātēs, iegūstot teorētiskas zināšanas un praktiskas iemaņas par neiecietības un bulinga rašanās iemesliem un to mazināšanas iespējām.

 

Projekta realizācijas gaita.

Projekta ietvaros ir notikušas daudzas aktivitātes, kurās mūsu skolas skolēniem bija iespēja piedalīties gan aktīvi, gan radoši, gan fiziski, gan intelektuāli, kas ir redzams arī fotogrāfijās:

1.    2012.gada 28.aprīlī grupa skolēnu piedalījās talkošanā, palīdzot kopīgā skolas teritorijas labiekārtošanā. Rezultāts ir acīm gan redzams, gan baudāms – garšaugu dobe skolas iekšpagalmā.

 


2.    Meistarklases „Radām kopā” – Lieldienu pasākums Mangaļsalā un ziedu veidošana „Skolas Lepnumam”. Rezultāts iepriecināja gan pašus (olas tika krāsotas un apēstas), gan arī mūsu skolas viesus (ziedi rotāja gan skolas sienas, gan arī tika pasniegti nominācijas un pateicības ieguvušajiem skolēniem, vecākiem, skolotājiem).

 

  Saliedēšanas nodarbības „Labirintos” – 19.-20.jūnijā, kuru laikā skolēnu grupai notika dažādas nodarbības brīvā dabā. Rezultāts – saliedētas komandas izveide, labvēlīgu savstarpēju attiecību veidošana, garšīgas zupas pagatavošana un apēšana, skaista laika baudīšana.


4.    Izdzīvošanas treniņš Mazsalacā – 6.-7.septembrī, kad skolēnu grupai bija iespēja pārbaudīt sevi laivu izbraucienā pa Salacu. Rezultāts – baudīti skaistie Salacas skati, apgūtas izdzīvošanas prasmes saulainā un lietainā laikā, iegūti jauni draugi.

5.    Zīmējuma konkursa „Elpo brīvi, gaiss ir kopīgs” rezultāts – skolas iekšpagalma sienas apgleznošana 11.septembrī. Rezultāts – aplūkojams, ieejot skolas pagalmā.

                              

 

6.    Seminārs „Bulinga profilakse skolā” – 21.septembrī grupa skolēnu piedalījās bulinga novēršanas programmas izstrādē. Rezultāts – tiks izstrādātas powerpoint prezentācijas „Bulinga profilakse skolā”, balstoties uz iegūtajiem semināra rezultātiem.

   

7.    Labdarības pasākums „Gatavosimies skolai!” – norisinās skolā septembrī un oktobrī, piedāvājot skolēniem apmainīties ar mācību procesam nepieciešamajiem piederumiem.

 

Projekta koordinatore Sandra Kušnere