Meeting the arts (Spānija)

Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekts „MEETING THE ARTS” (“Satikšanās mākslā”)

KA2 projekts Nr. 2015-1-ES01-KA219-015874_5.

PVS 3546.

Koordinators: Spānija, Abarán, I.E.S. Villa de Abarán.

Partnervalstis:

Itālija, Nocera Inferiore , Liceo Statale "A. Galizia",

Francija, La Flèche, Lycée Polyvalent D' Estournelles de Constant,

Polija, Płock, Zespół Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza,

Latvija, Rīga, Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola.

Projekta īstenošanas laiks: 2015. gada 1. septembris līdz 2017. gada 31. augusts.

Projekta finansējums: 28 160.00 EUR.

Projekta mērķi: Uzlabot skolēnu svešvalodu un komunikācijas prasmes, prasmes strādāt komandā, izmantojot mākslu kā savstarpējās saziņas valodu. Veicināt izglītības jomā iesaistīto personu profesionālo pilnveidi un attīstīt kompetences.

Projekta rezultāti: Skolēniem uzlabotas svešvalodas prasmes, komunikācijas un prezentācijas prasmes. Iepazīta citu valstu izglītības sistēma, piedaloties mācību stundās un ārpusklases aktivitātēs. Caur ES pieredzi un piedāvātajām iespējām, skolēniem iespēja vieglāk iekļauties darba tirgū.  Izglītības jomā iesaistītajām personām profesionālā pilnveide, uzlabotas svešvalodas prasmes, iegūts priekšstats par projekta dalībvalstu izglītības sistēmu, pārņemta labā prakse.

Projekta koordinatores Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolā: Sanita Mežiniece un Olga Vinogradova.


Eiropas Savienības Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta Nr. 2015-1-ES01-KA219-015874_5 „MEETING THE ARTS” (“Satikšanās mākslā”), PVS 3546, ietvaros notika pirmā koordinatoru tikšanās Abaran, I.E.S. Villa de Abarán, www.murciaeduca.es/iesvilladeabaran/sitio/ no 19.10.2015. līdz 25.10.2015.

Koordinatoru tikšanās laikā plānojām turpmākās aktivitātes projekta ietvaros un sadalījām pienākumus un tuvāk iepazināmies ar partnervalstu pārstāvjiem. Bijām vizītē Abaran pilsētas domē, sniedzām interviju vietējai televīzijai, kā arī nedaudz iepazināmies ar Mursijas apgabala kultūru un vēsturi.

Notika projekta logo konkurss, kurā mūsu skolas piedāvātais variants ieguva trešo vietu. Paldies Viktorijai Solovejai no 11.b klases un pārējiem skolēniem, kuri aktīvi piedalījās projekta logo konkursā.

Plašākai informācijai: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010358262080&fref=ts


Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola uzņēmaErasmus+ KA2 projekta “Meetingthe Arts” partnerus no Spānijas, Itālijas, Francijas un Polijas

No 18.04.2016. līdz 23.04.2016. mūsu skolā notika projekta partneru tikšanās, plānošanas sapulces un skolēnu mācību mobilitātes. Kopā ieradās 31 viesis, ar kuriem kopā piedalījāmies dažādās radošās darbnīcās un apmeklējām ar mākslu, kultūru un vēsturi saistītus objektus Rīgā, Siguldā un Jūrmalā.

Projekta mērķi ir uzlabot skolēnu svešvalodu un komunikācijas prasmes, prasmes strādāt komandā, izmantojot mākslu kā savstarpējās saziņas valodu. Veicināt izglītības jomā iesaistīto personu profesionālo pilnveidi un attīstīt kompetences.

Skolēni augstu vērtē šāda veida iespēju uzlabot valodas un komunikācijas prasmes un iegūt jaunus draugus Eiropas Savienībā.

Projekta koordinatores Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskolā: Sanita Mežiniece un Olga VinogradovaNoslēguma tikšanās Spānijā, Abaran ( 01.05.2017. – 06.05.2017.)

 Uz noslēguma tikšanos Spāniju devas 4 mūsu skolas skolēni - Rūdolfs Tirzmalis, Oļesja Steļmačonoka, Viktorija Sjakste un Rihards Alberts un divi skolotāji – Sanita Mežiniece un Olga Vinogradova. Tikšanās laikā skolēni kopā radoši strādāja dažādās radošajās darbnīcās kā, piemēram, apgleznoja stiklu, veidoja no plastilīna dažādas figūras, kuras pēc tam izmantoja, lai kopīgi veidotu īsfilmas Stop Motion stilā.

Divu gadu laikā daudziem mūsu skolas skolēniem un skolotājiem bija lieliska iespēja attīstīt mākslinieciskos talantus, komunikācijas un prezentēšanas prasmes ciešā sadarbībā ar mūsu partneriem no Spānijas, Itālijas, Polijas un Francijas.

 Paldies par jauko un vērtīgo pieredzi mūsu koordinatoriem no Spānijas!