„Manas pilsētas leģendas”

Comenius Projekta „Manas pilsētas leģendas” aktivitāte mūsu skolā

2011. gadā mūsu skola iesaistījās skolu partnerību projektā Comenius - „Legends of My Town” („Manas pilsētas leģendas”). Projektā darbojas deviņas dalībvalstis – Horvātija (galvenais koordinators), Spānija, Čehija, Polija, Rumānija, Bulgārija, Turcija, Slovākija un Latvija.

Projekta galvenais mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar Eiropas valstu kultūru, tās atšķirībām, īpaši uzsverot to vēsturisko mantojumu un aizraujošās leģendas par pilsētām. Sīkāka informācija par aktivitātēm projekta mājas lapā - http://legendsofmytown-comenius.weebly.com/

 Šis ir projekta noslēdzošais gads, un no 2013.gada 29.aprīļa līdz 4. maijam notika dalībvalstu tikšanās Rīgā. Mūsu skolas projekta koordinatori, skolēni un citi projektā iesaistītie bija parūpējušies par aizraujošu un saturīgu viesošanos Rīgā. Ārzemju viesi iepazina Vecrīgu un citus Rīgas pilsētas rajonus. Viesojāmies Rīgas Domē, kurā mūs laipni sagaidīja tās darbinieki, izrādot Domes telpas un sēžu zāles. Iepazināmies ar Rīgas Izglītības departamenta darbības vadlīnijām. Notika ekskursija uz Siguldu un Jūrmalu, viesi apbrīnoja Saulkrastu Balto kāpu un saulaino pludmali. Notika aizraujošas aktivitātes mūsu skolā (radošās darbnīcas - rokdarbi, prezentācijas par skolēnu izveidotajām leģendām, skolas pagalma sienas apgleznošana). Neizpalika arī Latvijas virtuves gardumu baudīšana Rāmkalnos un atpūtas centrā Lido.

Foto var aplūkot mājas lapā:  http://sdrv.ms/169vKro

12.a klases skolēns Dmitrijs Gruzdevs izveidoja projekta „Legends of My Town” logo.

 Projekta koordinatore Gunta Pļaviņa