Arhīvs

14. un 15. maijā par godu mūsu topošajiem absolventiem skanēja pēdējais zvans.

Pasākumā piedalījās skolēni no 9.a,9.c,9.I,9.II, 12.a, 12.b, 12.c,12.v, 12-1, 12-2, 12.L1, 12.L2 klases.

Skanēja daudz labu vārdu pedagogiem no skolēniem, kā arī laba vēlējumus saņēma skolēni no viņu mīļajiem skolotājiem.

Skolas direktors Egīls Romanovskis novēlēja topošajiem absolventiem labi sagatavoties eksāmeniem, iegūt pārliecību par saviem spēkiem un tikties visiem izlaidumā, lai saņemtu atestātus.

Paldies mūsu skolas ansamblim Pāvela Veļičko vadībā!

Paldies mūsu aktīvajiem skolēniem, kuri palīdzēja organizēt un vadīt svētkus!

Sandris Vāvernieks 8.I klase, Ralfs Šantars 7.c klase, Anna Šnevele 7.c klase, Viktorija Ščepina 10.b klase, Inna Bezvuško 11.v klase.

Mūsu īpašais viesis: absolvents Viesturs Ojars.

Pasākumu organizēja Natālija Jesehina

  

  

  


Žana Lipkes memoriālā muzeja, Mazā balasta dambī 8, Rīgā apmeklējums.

 

5. un 6. maija mūsu skolas skolēni devās uz Žana Lipkes memoriālo muzeju. Žanis Lipke latviešu strādnieks 2. Pasaules kara laikā bedrē zem šķūņa slēpa izglābtos ebrejus. Muzejs ir kā simbolisks šķūnis , kura pagraba bunkurā tika slēpti cilvēki. Muzeja valda raksturīgā gaisma un koka smarža, bet ēkas konstrukcija sasaucas ar Noasa šķirstu, kuru var uzskatīt par dzīvības patvērumu.

Muzeja gide ar aizrautību stāstīja par Žani, īstajā vārdā Jāni Lipki un viņa ģimeni, kura, riskējot ar savām un savu tuvinieku dzīvībām, glāba citus cilvēkus.

Par ebreju glābšanu Otrajā pasaules karā Johannai (Žana Lipkes sieva) un Žanim tika pasniegta medaļa „Taisnīgie starp tautām”.

Pēc skolēnu uzmanīgās klausīšanās, varēja saprast, ka stāsts par šo varonīgo vīru un viņa ģimeni ir aizrāvis viņus. Skolēni atbildēja uz jautājumiem un paši uzdeva jautājumus. Kopumā, gājiens uz muzeja bija izzinošs un vērtīgs.

  

  


Katrs cilvēks ir vajadzīgs, katrs cilvēks ir vērtība…

2015.gada 23.aprīlī jau tradicionāli skolā notika pasākums „Skolas lepnums”.

Mēs lepojamies ar tiem, kuri godprātīgi un atbildīgi pilda savus pienākumus un atbalsta arī citus cilvēkus, piemēram, savus klases audzinātājus un klases biedrus.

Katrs cilvēks ir vajadzīgs, katrs cilvēks ir vērtība, un mēs nevaram dzīvot atsevišķi viens no otra, tikai viens blakus otram - mēs visi dzīvojam plecu pie pleca.

Gan mūsu skolēni, gan viņu vecāki, mūsu skolotāji un skolas darbinieki saņēma Pateicības rakstus par izdarītiem darbiem un nelielas dāvaniņas.

Lepnumu šogad saņēma 10.I klases skolniece Jekaterina Borisova par nopietnu, atbildīgu attieksmi pret mācību darbu.

Bioloģijas skolotāja Ludmila Miļehina par izciliem sasniegumiem klases audzināšanā, veidojot pilsonisko pozīciju skolēniem, par veiksmīgu ceļa veikšanu, veidojot klasi par kolektīvu.

Un beidzot, pēc 8 gadiem (tik ilgi mums pārstāv tradīcija Skolas lepnums) mūsu skolas direktors Egīls Romanovskis par labvēlīgas emocionālās gaisotnes uzturēšanu.

Pasākumā viesojās mūsu absolventi un skolēnu vecāki.

Daudz dziesmu un dzejoļu izskanēja arī gaidāmās Mātes dienas noskaņās.

Pasākumā piedalījās skolas ansamblis skolotāja Pāvela Veļičko vadībā:

7.c klases skolniece Anna Šnevele, 8.II klases skolēns Sandris Vāvernieks, 10.b klases skolniece Diāna Orlova un mūsu viesi: absolvents Viesturs Ojaruun un 8. klases skolēns no Rīgas 29. vidusskolas Marks Bezvuško.

  

  

  

Paldies visiem par labajiem darbiem!

Natālija Jesehina

 

Nopietna attieksme pret valsts svētkiem!

Mūsu skola nopietni gatavojas valsts svētkiem.

Par to liecina skolas aktu zālē novietotā izstāde " Mēs, tauta" , kuru mums piedāvāja Latvijas Nacionālais vēstures muzejs.

Izstāde viesojas skolā no 27. līdz 30.aprīlim.

Šo izstādi apskatīja gan skolēni, gan skolotāji.

Skolēniem bija lieliskā iespēja pārbaudīt savas zināšanas, aizpildot darba lapu un saņemt vērtējumu sociālajās zinībās.

   

   


Mūsu skolā šogad ņem dalību starptautiskā programmā

VOLARE

Volunteering Actions for the Reinsertion into Education


Programmā piedalās gan skolēni, gan pedagogi. No mūsu skolas piedalījās 10.b klases skolniece Viktorija Ščepina , 12.v klases skolniece Sabīne Starinska un skolotāja Aina Kalniete.

Programma saistīta ar brīvprātīgo darbu. Tā kā šis skolnieces un skolotāja piedalījās dažādās aktivitātēs, kuras saistītas ar brīvprātīgo darbu, tad viņas arī izvirzīja braucienam un Genovu Itālijā 2015.gada no 20. līdz 24.aprīlīm , kur notika šī programmas noslēgums.

Programmas noslēguma aktivitātēs mūsu skolas skolēni parādīja sevi kā atjautīgu, centīgu un radošu komandu.

Jau prezentācijā skolēni sevi apliecināja kā labi sagatavotus savas valsts pārstāvjus. Tika prezentēta Latvija kā ES prezidentūras valsts un arī parādīts ar ko Latvija var lepoties.

Nākošā aktivitātē bija ekskursija pa vecpilsētu un maketu veidošana par redzēto

Mūsu skolas skolnieces Viktorijas Ščepinas veidotā skice „ Green action” logo kļuva par pamatu „lielajam” logo

Veidojam koka ziedu, kura ziedlapiņas bija kā ozola lapas

Pirms darba visus sapulcēja un izskaidroja darbu.

Viena no aktivitātēm, kurā mūs uzslavēja bija nacionālā ēdiena prezentācija. Mēs vienīgie no savas zemes atvedām pārtiku – rupjmaizi, medu, sieru un konfektes. Pārējie dalībnieki pārtiku pirka Genovā un taisīja ēdienu.

Pēdējā dienā bija „metings” pagalmā, kurā piedalījās arī korespondenti

Mūsu grupa kopā ar Itālijas organizatoriem Jeļenu un Patrīciju

Un protams visur klāt bija arī skolotāja Aina Kalniete

Aina Kalniete


Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros tiek finansēts un īstenots projekts „Kopā būšanā ir spēks!”, kas tiks īstenots laika periodā no 16. 03. 2015.- 28. 11. 2015., kura mērķis ir saliedēt skolēnus, viņu ģimenes un skolu.

Projekta pasākumu plāns laika posmam no 16. 03. 2015.- 01. 07. 2015.:

1. 08. 04. 2015. – pārrunas, diskusijas un informēšana par projekta „Kopā būšanā ir spēks!” norisi, mērķiem un aktivitātēm.

2. 23. 04. 2015. – „Skolas lepnums" un Mātes dienai veltīts pasākums!

3. 24. 04. 2015. – „Lielās talkas ietvaros” sakopsim skolu, tās teritoriju un tuvējo apkārtni (mežu pie Sarkandaugavas dzelzceļa stacijas).

4. 05. 05. 2015. – 08. 05. 2015.- rotu darbnīca skolēniem, lai izgatavotu pārsteigumus savām māmiņām!

5. 15. 06. 2015. – 19. 06. 2015. – Ekskursija uz Valguma pasauli („Baskāju taku”)!Sieviete — Tu esi trausla puķe,

kuru mīlestības reibonis šūpo

smaržīgos un siltos tumšos viļņos,

galvā mirdzinājot zelta kroni.

Sieviete - Tu skaistākā starp puķēm!

 (Fricis Bārda)


6.martā skolā notika koncerts, kas veltīts 8.martam – Starptautiskajai sieviešu dienai. Par godu sievietei skanēja daudz skaistu vārdu un melodisku dziesmu. Koncertā piedalījās gan pamatskolas, gan vidusskolas klašu skolēni, skolotāji, skolas darbinieki. Liels PALDIES visiem! Ļoti jauks, sirsnīgs pasākums!

Pasākumu organizēja Natālija Jesehina.

  

  


Svētku nekad nevar būt par daudz. 11. februārī skolā notika pasākums veltīts Valentīndienai. Diena ir nosaukta par godu Valentīnam, mīlētāju aizbildnim un svētajam. Pasākumā mūsu skolēni stāstīja, kā tad īsti radās šie svētki un ko nozīmē mīlēt un būt mīlētam.

Pasākumā piedalījās 7.c klases skolēni Anna Šnevele, Ralfs Šantars, 9.c klases skolēns Maksims Kononovičs, 10.b klases skolēni Valentīns Greiža, Viktorija Ščepina, Anželika Vite, Julija Meža, Diāna Orlova, Maksims Bobrovs, Artūrs Fjodorovs, 11.v klases skolniece Inna Bezvusko un viņas brālis Marks Bezvusko, 12.v klases skolēns Ratmirs Petrovs, 12.c klases skolniece Maija Brasova, 12.II klases skolēns Artūrs Baltruņķis.

      

    


28. janvārī skolā notika pasākums „Veselības diena” mūsu skolēniem un skolotājiem, kuru organizēja Veselības pulciņa dalībnieki. 

Visiem bija iespēja: 1) pārbaudīt savu redzi; 2) pārbaudīt asinsspiedienu; 3) izmērīt savu augumu; 4) nosvērties; 5) pamēģināt sniegt pirmo palīdzību; 6) izmērīt savu vidukli.

Aktualizējām veselīgu uzturu: pienu un dārzeņus.

10.a, 10.b, 10.c un 9.c klases skolēni piedalījās "Veselības turnīrā”.

Paldies visiem par jautru un interesantu pasākumu!

Veselības pulciņa vadītāja Natālija Jesehina.

      

    


Tradicionāli 18. decembrī skolā notika Ziemassvētku eglīte skolēnu bērniem. Pasākumu apmeklēja ap 30 mazuļu ar saviem vecākiem. Mūsu skolas mākslinieki parādīja pasaciņu „Sarkangalvīte”. Bija arī Salavecis, Sniegbaltīte un citi varoņi. Konkursi, dziesmas, dāvanas, daudz jautrības… 

Paldies radošajam pulciņam un viņa vadītājai Ievai Zvejniecei par skolas dekorēšanu svinībām! Paldies visiem, kas piedalījās pasākumā: 5.c klases skolēnam Jānim Kaņepam (Lācis), 8.I klases skolēnam Sandrim Vāverniekam ( Salavecis), 9.c klases skolēnam Henrijam Sinkevičsam (Vilks), 9.a klases skolniecei Annai Marijai Vinogradovai (Zvaigznīte), 10.b klases skolniecēm: Viktorijai Sčepinai (Autore), Diānai Orlovai (Lapsa), Kristīnei Gravai (Vilka māsa), 10.c klases skolēniem: Žaklīnai Burkevičai (Sarkangalvīte), Evelīnai Puhovai (Zvaigznīte), Jānim Lucam (Zaķis), 11.v klases skolniecei Innai Bezvuško! Paldies skolēniem no mājas apmācības centra par stāstu par Sniega Karalieni: Viktorijai Dorondo, Aleksejam Popovam. Elīnai Nemkovai un brīnišķīgo flautas spēlēšanu Minionai Gusakovai! Paldies par atbalstu mūsu bijušajam skolēnam Rastislavam Skorjukovam! Pasākumu organizēja Natālija Jesehina.

        

    


14.novembrī mūsu skolā viesojās ciemiņi no Ventspils vakarskolas. Notika pieredzes apmaiņas sadarbības pasākums. Ciemiņiem tika izrādīta skola, direktors pastāstīja par skolas un skolēnu panākumiem. Natālija Jesehina prezentēja projekta ietvaros "Ej uz priekšu nebaidies!" skolēnu un skolotāju izveidotu spēli. Izrādās, ka ciemiņiem ir ļoti labas zināšanas tiesību jomā. Tā kā spēle tika uzdāvināta DVD formātā, tad pārējās jomas ciemiņi varēs izspēlēt mājās. Līga Liepiņa padalījās ar skolas pieredzi Goa projektā. Anita Spēlmane novadīja viesiem radošu darbnīcu „Eņģeļi”. Tikšanās laikā valdīja ļoti silta atmosfēra. Pēc kafijas pauzes skolas administrācija un ciemiņi apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku Gaismas pilī.

    

     


   

Natālija Jesehina


 

 

„Dzīvo kur dzīvodams, bet nesaki nekad, – te esmu mājās, te esmu atradis jaunu dzimteni. Jo zini: dzimtene irtikai viena, – kur esi dzimis, kur dzimuši un mūžu nodzīvojuši tavi vecāki, tavi senči, paaudžu paaudzes”.

(Jānis Jaunsudrabiņš)

 

12.novembrī vēstures skolotāja Sanita Mežiniece aicināja skolēnus pulcēties uz pasākumu par godu Lāčplēša dienai un Latvijas Republikas 96-tajai dzimšanas dienai. Pasākuma vadītāji 12.c klases skolēni Dana, Rūdolfs un Guntars atgādināja, ka Latvija ir īpaša ar unikālu rudens lapu smaržu, ar rasu vasaras rītos, ar lakstīgalu dziesmām naktīs un cilvēkiem visapkārt. Viņu stāstījumu paspilgtināja gan vēstures stundās sagatavotās prezentācijas, gan skolēnu priekšnesumi. Šogad īpašu saviļnojumu radīja mūsu ciemiņi - Puškina liceja koris (diriģents Pāvels Veļičko, koncertmeistare Ida Kolika), jo tik mazi bērni mūsu skolā ir retums.

       Paldies māksliniekiem – Rūdolfam Šleiteram (12.c), Guntaram Kodorānam (12.c), Maijai Brasavai (12.c), Rihardam Vārnam (12.c), Annai Šnevelei (7.c), Diānai Orlovai (10.b), Robertam Semjonovam (9.c)! Paldies skolas ansambļa meitenēm – Žaklīnai Burkevičai (10.c), Laurai Grīnbergai (12.c), Danai Rubļovai (12.c) un Zanei Ļahnovičai (12.c)! Nikam Koolam (12.c) un Jānim Kullesam (12.c) par aranžējumu! Paldies skolas radošajai komandai Nadeždai Iļjinai, Ievai Zvejniecei un Ilzei Mihno par zāles svinīgo noformējumu!

         

          

             

Vēstures skolotāja Sanita Mežiniece

 

 

                   

 

 

 

Nebaidies atrast sevi!

Ir noslēgušās aktivitātes jauniešu iniciatīvas projektos „Atver durvis nākotnei!” un „Ej uz priekšu – nebaidies!”, kuros, pateicoties Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras finansiālam atbalstam un apmācības programmai projektā “Šķeļot viļņus”, Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskolas jauniešu grupa ir varējusi iepazīt ļoti dažādus, interesantus un grūtus dzīves aspektus. „Iepriekš skolā tika realizēti vairāki sabiedrības integrācijas projekti, brīvprātīgie projekti, bet šie bija īpaši, jo jaunieši varēja iesaistīties dažādās darbībās un ļoti labā iniciatīvā,” secina skolas direktors Egīls Romanovskis.

Atbildība un likumdošana, karjera un nākotnes iespējas, drošība, veselība, brīvā laika organizēšana ir galvenās tēmas projektā „Ej uz priekšu – nebaidies!”, kura mērķauditorija ir puiši, un sadarbība notika ar Jēkabpils ieslodzījuma vietu. Projektā  „Atver durvis nākotnei!” sadarbība notika ar ieslodzījumu vietu Iļģuciems. Uzmanība tika pievērsta sievietes lomai, kompetencēm, skaistumam, jaunu prasmju veidošanai.

Notika pasākumi gan abās ieslodzījuma vietās, gan arī skolā – puiši un meitenes mācījās veidot rotas, rokassprādzes, draudzības aproces, ziedus no kreppapīra, daudzveidīgi siet lakatus un šalles. Abos projektos vislielākā atsaucība bija kulinārijas meistarklasēm. Projekta rezultātā tapa interaktīva spēle, kuru mūsu jaunieši gan izspēlēja, gan uzdāvināja tiem jauniešiem, kas atrodas ieslodzījumā. „Spēle savā veidā informē par alternatīvām un dažādām iespējām, ko sniedz dzīve, lai saprastu, ka, piemēram, likumu nezināšana neatbrīvo no atbildības, spēle mudinās domāt par nākotni,” skaidro projekta vadītāja Natālija Jesehina.

Skolas skolotājas,  iesaistoties projekta aktivitātēs, ir vienisprātis, ka viņu audzēkņiem skola ir kļuvusi vairāk nekā tikai mācību iestāde, bet gan kā mājas.

Paldies atbalsta organizācijām! Paldies sadarbības partneriem!

Mūsu jaunieši ir mūsu nākotne!

Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros.

Sagatavojusi projekta „Ej uz priekšu – nebaidies!”

koordinatore Olga Vinogradova

16. oktobrī mūsu  skolas 8./7., 9.c, 11.v un 12.a klašu  skolēni un  pedagogi  Aina Kalniete un Valentina Kujevda, atsaucoties uz izsludināto „Labo darbu” nedēļu, devās uz Mangaļsalas Vecāķu pludmali vākt gružus. Bija patīkams pārsteigums, ka gružu nebija daudz, bet savācām skolas interešu izglītības vajadzībām gliemežvākus un dažādus interesantus koka izskalojumus.

Aina Kalniete

 

 

Kas es būšu, kad izaugšu?

 

Visā Latvijā jau trešo gadu notiek Karjeras nedēļa, šogad tā notika no 13.līdz 17.oktobrim, kad skolēni tiek aicināti izvērtēt savas intereses, spējas un prasmes, zināšanas, kā arī rakstura īpašības veiksmīgas karjeras veidošanai. Lai gūtu priekšstatu par dažādām profesijām, skolēniem ir iespēja apmeklēt iestādes un uzņēmumus.

16.oktobrī mūsu skolas zinātkārākie un ieinteresētākie skolēni un skolotāji devās uz Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes 7.daļu, kur iepazinās ar VUGD darbības principiem, uzzināja par nepieciešamo izglītību, par izglītības iegūšanas iespējām un nosacījumiem, iepazinās ar glābēju sadzīvi, ekipējumu, tika dota iespēja iemēģināt roku uguns dzēšanā, un piemērīt eleganto glābēju tērpu. Varbūt kāds no mūsējiem reiz pievienosies šīs grūtās un nozīmīgās profesijas pārstāvju rindām...

            

Ieva Zvejniece

 

 

 

KARJERAS NEDĒĻA 2014  

Es būšu... Vai zini, kas būsi Tu?

 

2014.gada 13.-17.oktobris

Karjeras nedēļas tēma Rīgā: „Manu vecāku profesija” (iepazīsti vecāku profesiju, iepazīsti sevi, gūsti pieredzi, esi uzņēmīgs, zini informācijas resursus, mācies palīdzēt savam bērnam izvēlēties karjeru).

Pasākumu plāns

No 13. līdz 17. oktobrim audzināšanas stundas (pēc stundu saraksta) būs veltītas vecāku profesijām, kurās audzēkņi pastāstīs par savu vecāku profesiju.

Karjeras nedēļas laikā skolēni veidos interaktīvo spēli „Zini! Ne mini!” par darba tiesībām un pienākumiem.

Skolā tiek realizēti trīs projekti, kuros audzēkņi izmanto savas profesionālās iemaņas: „Atver durvis nākotnei!”, „Ej uz priekšu – nebaidies!” un „No paaudžu vērtībām līdz sadarbībai”.

Paredzēta jau tradicionāla mūsu skolā Valsts darba inspekcijas speciālista lekcija vidusskolas audzēkņiem.

Skolas psihologs Olga Vinogradova katru trešdienu no plkst. 12.00 līdz 15. 00 111. kabinetā visa mācību gada laikā konsultē gan audzēkņus, gan Rīgas iedzīvotājus karjeras izvēlē.

 

 

3. oktobrī skolā tradicionāli notika skolēnu sveiciens skolotājiem Skolotāju dienā, kurā skaitīja dzejoļus, dziedāja, spēlēja ģitāru. Jaunus pārsteigumus sagādāja arī skolas ansamblis mūzikas skolotāja Pāvela Veļičko vadībā. Pirmo reizi pasākumā  piedalījās tik daudz skolēnu no dažādām klasēm, kuri paši izteica vēlēšanos veidot šo pasākumu: Guntars Kodorāns 12.c, Inna Bezvuško 11.v, Viktorija Ščepina 10.b, Artis Suharuks 10.c, Ratmirs Petrovs 12.v, Zane Ziemele 7.c, Anna Šnevele 7.c, kā arī skolas ansamblis: Marija Mergolde 8.II, Valērija Luste 8.II, Jana Norte 9.a, Rūdolfs Šleiters 12.c, Zane Lahņoviča 12.c, Žaklīna Burkeviča 10.c, Kristīne Švalbe 12.c, Diāna Dolgova 12.c, Artūrs Baltruņķis 12.II.

Milzīgs paldies visiem!

 Pasākuma organizēja Natālija Jesehina.

 

 

Rīga-Engure-Cinevilla-Rīga

 

“Man nevajag daudz - man vajag mazliet.

 Jo viss, kas liels ir bijis, izzudīs.

Un paliks tikai mirklis īss.”

(I.Ziedonis)

Ir noticis brīnums, un aiz loga uzspīd saule, jo šodien skolotāji dodas jaukā, piedzīvojumiem bagātā izbraucienā ārpus Rīgas. Diena ir raiba un iespaidiem bagāta. Apciemojam Engures dabas parka savvaļas dzīvniekus - zirgus, govis, apmeklējam orhideju taku, ieelpojam svaigu gaisu, gūstam pozitīvas sajūtas.

Pasākuma galamērķis ir kinopilsētiņa „Cinevilla”, kur pavērās iespēja paskatīties kino pasaules aizdurvē, skolotāji aktīvi iesaistījās Cinevillas specefektu šovā un izbaudīja iespēju iejusties epizodes galvenajā lomā, atklāja, kā top specefekti. Noskaidrojām, cik talantīgi, atraktīvi un azartiski ir mūsu kolēģi neordinārās situācijās.

    

                   Sveicam Skolotāju dienā!      

Ieva Zvejniece

 

„Skola Stūra mājā”

 

Tas ir mūsu kopīgs stāsts par vakardienas, šodienas un rītdienas

 izvēlēm un atmiņu labirintiem, cieņu un piemiņu, pašapziņu un iekšējo brīvību.

 

       Ekskursijas var būt izklaidējošas, piedzīvojumiem bagātas un izglītojoši iedvesmojošas. 24.septembrī ļoti raiba skolēnu un pedagogu grupa izmantoja iespēju un devās izglītoties un iepazīt Stūra māju.

Skolēni zinoša gida pavadībā iepazinās ar nozīmīgu periodu Latvijas vēsturē, guva ieskatu tā laikā pastāvošās sistēmas darbībā un ēnas pusēs, gūtās zināšanas skolēni varēs izmantot tālākajā mācību procesā, veidojot savu pilsonisko nostāju.

      


Ieva Zvejniece

 

17.septembrī notika Laumas Žubules vadītais radošs seminārs klases audzinātājiem. Lauma parādīja dažādas spēles, kuras var izmantot klases saliedēšanai. Paši skolotāji iemēģināja spēkus gan sasveicinoties un stāstot par vasaras piedzīvojumiem, gan ejot uz randiņiem, kā arī atzina, ka visu redzēto un dzirdēto varēs izmantot ekskursiju dienu laikā.


Septembrī un oktobrī skolas realizēto projektu ietvaros notiks šādi skolas pasākumi:

1.    17.09.2014. plkst.14.50 - praktisks seminārs klases audzinātājiem par klases saliedēšanu (vada Lauma Žubule).

2.    18.09.2014. plkst.13.00 – darbnīcas skolēniem (10.b klases skolniece Marina Krjukoviča vadīs radošo darbnīcu „Papīra māksla” (224. kab.).

3.    22.09.2014. plkst.12.00 – radošā darbnīca– CD un plates dekupāža 1.diena (vada Anita Spēlmane).

4.    23.09.2014. plkst.14.00 Senioru atmiņu pēcpusdiena (projekts „No paaudžu vērtībām līdz sadarbībai”). Koordinē Aina Kalniete (213. kab.).

5.    24.,25.09.2014. ekskursiju dienas. Izbraukuma pasākums uz Preiļiem projekta „Atver durvis nākotnei!” ietvaros.

6.    29.09.2014. plkst. 12.00 – radošā darbnīca – CD un plates dekupāža 2.diena (vada Anita Spēlmane).

7.    30.09.2014.plkst.13.00 - darbnīcas skolēniem. Biruta Rozenfelde vadīs radošo semināru – lekciju „Ievads esperanto” 13:00 (224. kab.).

8.    08.10.2014. plkst.12.00 - radošās darbnīcas (rotu, puķu veidošana, lakatu siešana un draudzības aproču veidošana). Aicināti ciemiņi no Rīgas domes un citām Rīgas skolām.

9.    23.10.2014. plkst.12.00 – gardēžu meistarklase – suši un tiramisu gatavošana.

Septembrī un oktobrī skolas realizēto projekta

„Atver durvis nākotnei!”

ietvaros notiks šādi ārpusskolas pasākumi:

Nr.

Aktivitāte

Datums

1.

Jaunās māmiņas

29.09.2014.

2.

Deju/sporta nodarbība

03.10.2014.

3.

Radošā darbnīca - pavārdarbnīca

17.10.2014.

4.

Skaistuma diena „Esi sieviete - atver durvis nākotnei!”

08.11.2014.

 

Septembrī un oktobrī skolas realizēto projekta

„Ej uz priekšu - nebaidies!”

ietvaros notiks šādi ārpusskolas pasākumi:

Nr.

Aktivitāte

Datums

1.

Atklātā diskusija un radošā darbnīca

01./02.10.2014.

2.

Izbraukums un spēļu pēcpusdiena

24.10.2014.

 

 

Laipni lūgti piedalīties visi interesenti!!!


Jauni projekti mūsu skolā

„Atver durvis nākotnei!” un „Ej uz priekšu – nebaidies!”

Aicinām piedalīties ikvienu!!!

Mūsu skolā turpinās sabiedrības integrācijas projekts„No paaudžu vērtībām līdz sadarbībai!” sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, kura ietvaros notiks šādas aktivitātes – 18.septembrī radošā darbnīca plkst.13.00, 23.septembrī senioru pēcpusdiena plkst.14.00, 30.septembrī radošs ievadseminārs par Esperanto valodu.

Projekta koordinatore Sanita Mežiniece

 

 

Sveiciens, uzsākot jauno mācību gadu!

Vēl augusta pēdējā diena.

Vēl zvaigznes un āboli krīt.

Sirds vasarai ardievas pamāj –

Uz skolu man jāiet rīt.

Sveicam visus skolēnus, skolotājus, vecākus un skolas darbiniekus ar jaunā mācību gada sākumu!

 

 2013./2014.m.g.

 

Skolas konkurss „Šķiro un vinnē” Ekoskolas konkursa ietvaros ir beidzies!

 

Liels paldies visiem par piedalīšanos konkursā, visiem, kas ir ieinteresēti skolas tēla veidošanā un nav vienaldzīgi pret tīru Latviju. Piedalīšanās konkursā mūsu skolai ir kļuvusi par labas pieredzes tradīciju. Domāsim zaļi arī turpmāk! Turpināsim domāt un strādāt Latvijas labā! Mēs par Latviju!

 

Īpaši tencinām par piedalīšanos konkursā 9. a un 12. c  klašu skolēnus un viņu klases audzinātājas N. Jesehinu un S. Kušneri. Labākais rezultāts makulatūras vākšanas jomā ir 11. 2. klases skolēniem un viņu klases audzinātājai G. Detkovai.

 

Kopā skola savāca 102.390 kg PET pudeļu un 58 kg makulatūras.

 

Projekta koordinatore: Tatjana Sulojeva

 

Mūsu skola ir veiksmīgi piedalījusies vairākos starptautiskajos un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta projektos. Arī šobrīd 11.a un 11.b klases skolēni un pedagoģe Aina Kalniete piedalās  starptautiskajā projektā - Brīvprātīgā darba aktivitātes izglītības turpināšanai (VOLARE) (Eiropas Komisijas Mūžizglītības programmas apakšprogrammā "Grundtvig Mācību partnerības") un tiek realizēts no 01.08.2013. līdz 31.07.2015.

 

Šī projekta ietvaros notika sadarbība ar Sarkandaugavas attīstības biedrību, veidojot Sarkandaugavā Alekša skvēru. Skolēni un skolotāja piedalījās Alekša skvēra sakopšanas darbos – tīrīja un krāsoja Alekša skvērā māju sienas un sētu sarkanā krāsā, jo Sarkandaugava taču ir Sarkanā Daugava.

 Skolotāja Aina Kalniete

 

Visu aprīli mūsu skolā notika labdarības akcija, kuras rezultātā tika sarūpētas dāvaniņas bērnu nama mazuļiem. Tieši 17.aprīlī 11-1.klases skolēnu grupa devās apciemot mazuļus, lai piedalītos gan Lieldienu koncertā, gan aizvestu dāvanas. Akcijā piedalījās gan mūsu skolas skolēni un pedagogi, kā arī mūs atbalstīja viens no boksa klubiem. Bērnu nama darbinieki ir ļoti pateicīgi un uzaicināja mūs piedalīties Sporta pasākumā, kurš notiks 3.jūnijā. Mēs neapšaubāmi piedalīsimies šajos svētkos!

 

                

 

Akcijas organizētāja Ludmila Miļehina

 

17.aprīlī notika tradicionālais pasākums „Skolas Lepnums”- īpaša diena, kad skolotāji, vecāki un skolēni saņem atzinību par panākumiem, kā arī pateicības vārdus no citiem pedagogiem, skolas administrācijas un klasesbiedriem. Šogad tika nominēti arī skolēni, kuri aktīvi ir palīdzējuši saviem klases audzinātājiem un atbalstījuši klasesbiedrus. Protams, netika aizmirsti arī tie, kuri aktīvi gan piedalījās dažāda līmeņa pasākumos, gan aizstāvēja skolas godu konkursos.

 

11-1. klases skolēnu grupa pašiniciatīvas ceļā sarūpēja dāvanas mazulīšiem no bērnu nama un aizveda tās tieši Lieldienās.

Nominācija "Skolas lepnums 2014" tika piešķirta Ainai Kalnietei - skolotājai, kura visa iepriekšējā gada laikā aizstāvēja mūsu skolas godu. Viņa uzrakstīja projektu „Drošiem pieder pasaule”, saņemot atbalstu no Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, kura laikā gan apvienoja, gan iedvesmoja skolēnus un citus pedagogus, pozitīvi prezentēja mūsu skolu daudzās organizācijās. Pateicoties Ainai Kalnietei, mūsu skolā tagad ir iespēja nodarboties ar sportu.

Šī gada pasākuma laikā skolēni varēja izpaust arī savus talantus. Klausītāji varēja dzirdēt gan pašsacerētas dziesmas, gan dzejoļus.
Paldies mūsu talantiem - Ratmiram Petrovam (11.b), Janai Nortei (8.b), Kristapam Eltermanim un Viesturam Ojāru (12.c), Anastasijai Koškinai (8.b), kā arī pasākuma vadītājiem Diānai Orlovai (9.a) un Kristianam Jansonam (8.c).     


     

 

    Direktora vietniece mācību darbā Ksenija Kozika

 

     Mūsu skolā 16.aprīlī projekta „No paaudžu vērtībām līdz sadarbībai!” ietvaros notika skolas muzeja koncepta un ideju radīšanas pasākums, kurā piedalījās gan skolēni, gan pedagogi. Darbs notika radošajās grupās. Katra grupa veica uzdevumu, kas saistīts ar muzeja izveidi - veidoja aprakstu par muzeju, kāds tas varētu būt; veidoja muzeja LOGO skices vai zīmējumus un domāja skolas muzeja nosaukumu.

 


                                         Pasākuma vadītāja Aina Kalniete

 

       Literārs uzvedums „Ojārs Vācietis un viņa laiks” 2014.gada 14.aprīlī skolas aktu zālē pulcēja vidusskolēnus un skolotājus, lai atcerētos O.Vācieša dzeju ( 11.L un 12.L klases skolēnu lasījumā). Bērnības atmiņas uzjundīja multiplikācijas filma „Kabata”, bet dziesma „Meitenei no manas klases” ļāva aizsapņoties līdz Jāņu zaļumballei … Paldies skolotājai Maritai Linkai par scenāriju! Paldies 11.L un 12.L skolēniem par atsaucību!

 

  

 

 

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Pļaviņa

 

Aicinām! Aicinām!

 

25.aprīlī plkst. 12.00 aicinām piedalīties talkošanā skolā un skolas apkārtnē projekta „No paaudžu vērtībām līdz sadarbībai!” (projekts tiek finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros (rīk. NR. 415 – ris, 13.03.2014.)) ietvaros. 

 

                                  

 

Mūsu mērķis - pie Sarkandaugavas dzelzceļa stacijas sakopsim mežu. Talkošanas vietu var apskatīt www.talkas.lv ( talkas ID ir I-0360.)

 

 

Pieteikties pie Sanitas Mežinieces 224., 223. kabinetā līdz 23.04.2014. Pēc centīgas talkošanas būs pikniks skolas pagalmā!

 

Talkas koordionatore: Sanitas Mežiniece

 

Štābs: 224. kabinets

 

5.aprīlī skolā notika lekcija par HIV/AIDS, diskrimināciju un toleranci. Lekciju vadīja Lelde Zēna, kas pārstāvēja biedrību "DIA+LOGS".
 Lekcijas laika mūsu skolēni aktīvi piedalījās diskusijai, uzdodot daudz jautājumu, kā arī uzzināja, kur var bez maksas pārbaudīties uz HIV un pa velti saņemt arī prezervatīvus - Dzirnavu ielā 135, Rīgā, DIA+LOGS biedrībā.

 

                     Lekciju organizēja Veselības pulciņa vadītāja

Natālija Jesehina

 

3.aprīlī pirmo reizi notika Rīgas vakara vidusskolu konkurss „Muzikālā pietura”, ko organizēja Rīgas vakara ģimnāzija sadarbībā ar Rīgas vakarskolām, Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi. Konkursa mērķis - veicināt Rīgas vakarskolu audzēkņu spēju un talantu attīstību, nodrošinot iespēju radoši izpausties un izkopt savu individualitāti, neatkarīgi no vecumposma, kā arī atbalstīt talantīgākos skolēnus, motivējot viņus turpmākai aktīvai darbībai interešu izglītības nodarbībās.

 

Mūsu skolas godu pārstāvēja Kristaps Eltermanis un Viesturs Ritvars Ojāru (12.c klase), kuri arī mūs priecē dažādos skolas pasākumos ar savu ģitāras spēli. Puiši par pasākumu saka: „Pasākums bija ļoti izaicinošs, jo bija jāuzstājas lielas auditorijas priekšā. Kā ierasts, bija jūtams liels uztraukums, tomēr uzstāšanās bija veiksmīga, publikai sniegums patika un arī žūrijas vērtējums bija pozitīvs.” Paldies mūzikas skolotājam Pāvelam Veļičko!!!

 

                         

 

2014.gada 28.martā notika Veselības diena, kura jau kļuvusi par ikgadēju pasākumu un kuras laikā skolēni varēja pārbaudīt redzi, asinsspiedienu, izmērīt augumu un savu plaušu tilpumu, nosvērties, kā arī pamēģināt sniegt pirmo palīdzību. Skolēni bija atsaucīgi, centīgi mēģināja sniegt pirmo palīdzību manekenam, kas izrādījās, ka nemaz nav tik viegli.

 

 

Veselības dienas ietvaros notika viktorīna „Elpo zaļi” par dažādām tēmām – veselīgs uzturs, vitamīni, imunitāte, smēķēšana, tuberkuloze, zaļā domāšana, kurā piedalījās divas komandas. Pēc pasākuma skolēni varēja piedalīties jautrā starptautiskā pasākumā FLASH MOB. Paldies Veselības pulciņam un tā vadītājai Natālijai Jesehinai!

 

Veiksmīgi noslēdzies Radošo darbu konkurss, ir pienācis laiks veidot izstādi! Mūsu skolēni piedalījās radošajā meistarklasē kopā ar profesionāliem māksliniekiem un jauniešu apvienības TREPJU brīvprātīgajiem! Radošo darbu izstādes atklāšana notika 2014.gada 24.martā plkst.15.00 Rīgas NVO namā, Laimdotas ielā 42, Rīgā. 3 darbi no mūsu skolas tiks vērtēti tālāk. Paldies māksliniecēm - Alina Paršakova (8.c), Linda Gulbe (9.a), Elvīra Kelpše (11.b)! Mēs ceram uz balvām!!!

 

2014.gada 8.martā mūsu skolā valdīja silta atmosfēra. Jau pirms svētkiem pulciņā „Radošās darbnīcas” notika liela rosība, jo kopīgiem spēkiem draudzīgi tika meistarots pavasarīgs sveiciens – pašdarinātas lellītes. Paldies pulciņa vadītājai Ievai Zvejniecei! Pasākumā, kurā šoreiz skanēja skolēnu deklamētā dzeja par pavasari, ziediem, skaistumu un sievietēm, skanēja dziesmas latviešu un krievu valodā, kā liels pārsteigums bija pašu skolēnu sacerētās dziesmas angļu valodā. Ģitāras skaņas radīja lirisku noskaņojumu, bet vārdi par nākotni, skaistumu iedvesmoja un "atvēra" smaidus jebkura sejā.

 

Pirmajās siltajās pavasara dienās 12.c klase nolēma iepazīt tuvāk savu Rīgas pusi, ko daudzi no mūsu klases skolēniem dēvē par savu „daļu Rīgas”. Mēs devāmies ekskursijā uz Ziemeļblāzmu. Izstaigājām gan parku, kurš mūsu atmiņās bija palicis pilnīgi citādāks, bet šobrīd tā ir lieliska vieta pastaigai vai vienkāršai pasēdēšanai uz soliņa, gan iegājām iekšā pilī, kas mūs pārsteidza ar savu majestātiskumu, plašajām telpām un greznajiem gleznojumiem. Ir iespēja uzbraukt arī Skatu tornī, no kura paveras lielisks skats, mēs gan šoreiz šo iespēju neizmantojām, bet būs iemesls atgriezties. Mēs lieliski pavadījām pēcpusdienu un iesakām arī citām klasēm doties ekskursijā! Nākamā mūsu pietura – Vecāķi!!!

 

 

12.c klases audzinātāja Sandra Kušnere

 

2014.gadā 6.martā mūsu skolas skolēni kārtējo reizi apmeklēja Rīgas Stradiņa Universitātes Anatomikumu (Anatomijas un Antropoloģijas institūtu). Anatomikums ir vieta, kur topošie mediķi mācās medicīnas pamatus - izzina cilvēka ķermeni, veic morfoloģiskos un antropoloģiskos pētījumus. Anatomikumā skolēni uzzināja, kā izskatās slimības un parazīti, kāpēc mums jāsaudzē savs ķermenis, kā arī gida pavadībā apskatīja ekspozīciju. Paldies mūsu gidam par interesanto un aizraujošo stāstījumu!

 

2014.gada 3.martā mūsu skolas skolēni piedalījās projektā "Atvērsim pasauli iespējām un prasmēm", kuru īsteno jauniešu apvienība „Trepes” informēšanas kampaņas "Elpo zaļi" ietvaros. Skolā notika meistarklase kopā ar profesionālu mākslinieku Kasparu Bērziņu, kuras laikā tika sagatavoti radošie darbi – kolāžas par tēmu „Veselīgs dzīvesveids”.  Radošie darbi piedalīsies radošo darbu izstādē 24.martā Rīgas Latviešu biedrības namā.

 

Tā kā 12.klases skolēniem šobrīd aktuāli ir izvēlēties, ko tālāk dzīvē darīt, tāpēc mēs kopā 2014.gada 1.martā devāmies uz izstādi „Skola 2014”. Jau iepriekš klases stundās tika runāts par studēšanas nepieciešamību, par karjeras iespējām Latvijā un ārvalstīs. Skolēnu interesi izstādē izraisīja gan LU, gan RTU piedāvātās programmas. Kā atzina skolēni pēc izstādes, ka nemaz nebija zinājuši, ka ir tik daudz dažādu iespēju mācīties tālāk, ka pat šobrīd ir iestājies prātā apjukums. Taču nākamajā klases stundā, izskatot iegūtos materiālus no izstādes, kļuva skaidrs, ka ir jāizmanto piedāvājums - Atvērto durvju dienas!

 

 

                        12.c klases audzinātāja Sandra Kušnere
      

 

2014.gada februāra nogalē notika divu dienu seminārs „Latviešu valodas un kultūras mācības e – vidē”, kurš tiek rīkots projekta „PUMO -Educational Support for PUpils on the MOve” ietvaros. Seminārā mūsu skolas skolotāji gan klausījās lektoru stāstīto par multikulturālo izglītību, gan piedalījās grupu darbā, gan apguva teorētiski un praktiski interaktīvo mācību materiālu veidošanu, to publicēšanu Interneta vidē.

 

2014.gadā 21.februārī mūsu skolas skolēni apmeklēja Sanktpēterburgas Vaska figūru izstādi Mencendorfa namā.Izstādē eksponēti Bībeles tēli, vēsturiskas personas un filmu varoņi.Ieklausoties izstādes kuratora Armena Arutjunjana aizraujošajos stāstos, top skaidrs, ka skulptūru gatavošana ir laikietilpīgs process, pie kura strādā vesela komanda.

 

2014.gada 14.februārī pēc skolēnu iniciatīvas notika pasākums, kas noritēja Valentīndienas noskaņās. Tika gan deklamēti dzejoļi par mīlestību, gan dziedātas dziesmas, tomēr vislielākais pārsteigums bija skolēnu iestudētie fragmenti no operas „Junona un Avos”. Paldies māksliniekiem par lieliski pavadīto pēcpusdienu!

 

Karjeras nedēļas ietvaros 2014.gada 7.februārī skolēni devās uzRTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu Inovāciju un Attīstības centru,kurā notika tikšanās ar RTU biomateriālu inovāciju un attīstības centra speciālistiem. Skolēniem bija iespēja iejusties pētnieku lomās īstā, mūsdienīgā un modernā laboratorijā. Skolēni tika iepazīstināti ar biomateriālu veidošanas tehnoloģiju, varēja aplūkot kā un kur veidojas implanta materiāli cilvēka orgānu, audu un kaulu aizvietošanai, kur tiek sintezēti, pētīti un izstrādāti mūsdienīgi jauni materiāli medicīnai/ medicīniskam lietojumam. Skolēnus iedvesmoja tikšanās ar studējošiem studentiem, jo daudzi skolēni ir aizdomājušies par to, cik multidisciplināra zinātne tā ir un kāda mēroga pētniecība notiek Latvijā. Skolēni saprata, ka viņi ir tie, kas var pievienoties un turpināt attīstīt tik svarīgu zinātnes nozari mūsu valstī un tādā veidā palīdzēt cilvēkiem.

 

Skolas psiholoģe un ekskursijas dalībniece Olga Vinogradova

 

5.februārī Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskola ir ieguvusi kvalitātes zīmi „Kvalitāte domāšanā”, kas apliecina, ka organizācija mērķtiecīgi plāno savu attīstību, un tā ir uzsākusi visaptverošās kvalitātes vadības pieejas ieviešanu un ir veikusi visaptverošu pašnovērtējumu.

 

Kā katru gadu Ziemassvētku laikā skolā īpaši tiek domāts par skolēnu un pedagogu bērniem, lai iepriecinātu viņus, tiek gādātas dāvanas un uzkodas, iestudēti priekšnesumi, meklēts Ziemassvētku vecītis. 2013.gada 20. decembrī bērni tika aicināti uz Ziemassvētku burvju skolu, kurā varēja noskatīties iestudējumu par Harija Potera skolas gaitām, iepazīt daudzus interesantus varoņus, izgatavot savu pašportretu. Lai satiktu Ziemassvētku vecīti, šogad bērniem kopā ar vecākiem bija aktīvi jāiesaistās šķēršļu joslas pārvarēšanā, jārisina matemātiski uzdevumi, jāapgūst prasmes zvēru basketbolā un Flinstonu boulingā, bija jāpārvar arī bailes no tumsas un jābūt ļoti attapīgiem. Lai pasākums noritētu veiksmīgi, tā organizēšanā iesaistījās daudzi izglītojamie un skolas darbinieki. Paldies visiem par ieguldīto darbu!


 

Pasākuma koordinatore Ieva Zvejniece

 

2013.gada 2.decembrī pie mums notika lekcija skolēniem par legālo narkotiku lietošanu un sekām, ko organizēja Veselības pulciņš. Pie mums viesojās arī pārstāvis no biedrības „STOP DRUGS” Sandris Bergmanis.

2013.gada 19.novembrī 11. b klases skolnieces Sabīna Starinska un Elvīra Kelpša pilsoniskās audzināšanas ietvaros katrā klasē pastāstīja par Latvijas Republikas proklamēšanas dienu un Brīvības cīņām. Pasākuma laikā varēja redzēt, ka skolēni ir ieinteresēti un uzdeva jautājumus par tēmu: Kāpēc Latvijas un Igaunijas karaspēki cīnījās pret ienaidniekiem kopā? Kāds liktenis bija pirmajam Latvijas valdības priekšsēdētājam Kārlim Ulmanim? Īpaši gribas atzīmēt, ka skolnieces Sabīna un Elvīra stāstīja informāciju divās valodās - krievu plūsmas pamatskolā krievu valodā un vidusskolā latviešu valodā.

 

 

Vēstures skolotāja Tatjana Sulojeva

 

Par godu valsts svētkiem 18.novembrī notika pasākums aktu zālē, kurā tika pastāstīts par Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanu un Brīvības cīņām. Pēc stāstījuma skolēni varēja aizpildīt darba lapas ar jautājumiem, iegūstot vērtējumu Latvijas vēsturē.

 

Tie, kas vēlējās, varēja doties līdzi vēstures skolotājai uz Brāļu kapiem, lai aizdedzinātu svecīti un godināto kritušos kareivjus!

 

 

       Vēstures skolotāja Sanita Mežiniece

 

2013.gada 12.novembrī pie mums notika seminārs „Kompetences seminārs darbā ar potenciālajiem uzņēmējdarbības uzsācējiem un sabiedrības pārstāvjiem, kas vēlas iesaistīties uzņēmejdarbībā”kuru vadīja Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētā profesore Ivetas Reinholde. Šajā seminārā mēs uzzinājām par sava biznesa uzsākšanas iespējām, mēģinājām ģenerēt biznesa idejas un realizācijas plānu, izskatījām uzņēmējdarbības ietekmējošos faktorus. Trenējāmies domāt radoši un bez aizspriedumiem, veidojot visgarāko torni no papīra. Mēs plānojam turpināt sadarbību ar profesori un gaidām viņu pie mums ciemos janvārī!

 

 

Direktora vietniece mācību darbā Ksenija Kozika

 

Mūsu skola jau ceturto gadu piedalās Ekoskola.com konkursā ‘Šķiro un uzvari”! Šogad skolā ir izsludināts skolēnu konkurss „Šķiro un vinnē”, kura devīze ir šķiro, lai taupītu. Konkursā var piedalīties katra klase, kura laika posmā no 2.septembra līdz 2.maijam vāc un šķiro PET pudeles un makulatūru. Labākā klase tiks apbalvota ar veicināšanas balvu, bet 9.a klases komanda piedalīsies PET pudeļu konkursā Ekoskolas izsludinātajā konkursā „Šķiro un uzvari!”

 

2012./2013/m.g.

 

Skolas kolektīvs atkal iesaistījies Ekoskolas organizētajā akcijā „Šķiro un uzvari!". Līdz 20.maijam vāksim un šķirosim PET pudeles un makulatūru. 11.c klase veidos radošo darbu no savāktajām PET pudelēm (vismaz 500 pudeļu). Patīkami, ka esam spējuši ierindoties godpilnajā 11.vietā Latvijas skolu vidū makulatūras vākšanā, savācot un nododot 1201 kg makulatūras, 37,6 kg PET pudeļu! (2012.gada oktobris – decembris).

 

KĀ MĒS (10.L UN 11.L) TEĀTRI TAISĪJĀM …

 

(Pēc R.Blaumaņa)

 

Piedaloties Starptautiskās dzimtās valodas dienas 2013 aktivitātēs, mūsu skolā 25.aprīlī notika pasākums „Trāpīt tieši laikā!” (Rūdolfam Blaumanim – 150). 
Iestudējumu – kolāžu veidoja un realizēja 10.L un 11.L klases skolēni un skolotājas Marita Linka un Inese Pļaviņa. Gandrīz pussimts skatītāju varēja baudīt dzejas lasījumu, R.Blaumaņa dzīves mirkļu atspoguļojumu uzvedumā, atcerēties lugas ar paša R.Blaumaņa un J.Grestes „piedalīšanos”. Visiem bija prieks iejusties gan lugas „No saldenās pudeles”, gan drāmas „Indrāni”, gan „Trīnes grēki” un „Ugunī” varoņu lomās. Atziņa ir viena: Rūdolfs Blaumanis un viņa darbi nekad „nenoveco” un „no modes neiziet”.

Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Pļaviņa 

 

Rīgas 18. vakara (maiņu) vidusskola  piedalījās projektu konkursā brīvprātīgo programmas īstenošanā, kuru rīkoja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments. Skolas projekts par brīvprātīgo darba īstenošanu „Drošiem pieder pasaule” guva departamenta atbalstu un tiks īstenots no  08.04.2013 līdz 30.12.2013.

 

Apsveicam 11.v klases skolēnu Jevgēniju Sekretarjovu par radošo darbu „Riets” un iegūto Atzinību Rīgas izglītības iestāžu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursā – izstādē „Kur saulīte rotājās”.

 

No 2012.gada novembra līdz 2013.gada martam skolas pedagogu grupa – Līga Liepiņa, Inese Pļaviņa un Ksenija Kozika veica pedagoģisko pētījumu „Rīgas 18.vakara (maiņu) vidusskolas konkurētspējas veicināšanas iespējas”Pētījumā tika veikta pedagogu, skolēnu un viņu vecāku, skolas administrācijas, tehniskā personāla, atbalsta personāla un sadarbības partneru aptauja par skolas stiprajām pusēm, īpašiem piedāvājumiem, skolas tēlu sabiedrībā  un nepieciešamajiem uzlabojumiem, kas sekmētu  skolas efektīvu darbu mūsdienu apstākļos. 11.aprīlī pētījuma grupa prezentēs RIIMC organizētajā noslēguma konferencē pētījuma rezultātu.

 

 8.martā Starptautiskajā Sieviešu dienā, kā parasti, iniciatīvu uzņēmās zēni un vīrieši. Skolas sievietēm veltīts vokālā ansambļa koncerts un sirdsvārdi no skolas zēniem – no sirds emocijas uz sirdi! Paldies visiem, bet īpašu saviļņojuma brīdi sagādāja Kristiāna Petrovska klavierspēle! Paldies!

 

28.februārī latviešu valodas un literatūras skolotāja Sandra Kušnere vadīja atklāto stundu 11.c klasē „Valodas pastāvīgums un mainīgums” Rīgas Izglītības un informatīvi metodiskā centra pārstāvjiem un Rīgas skolu kolēģiem  Pedagogu metodisko izstrādņu skates ietvaros. Paldies, Sandra, profesionāls darbs!

 

14.februārī Valentīna diena! Skolēnu pašpārvalde un aktīvākie skolēni organizēja kulturāli izglītojošu pasākumu, kas rosināja caur jokiem un spēlēm iemācīties saprast vienam otru, veidot kontaktus, iepazīties, romantiski sarunāties.  

 

8.februārī skolā notika tradicionālā Veselības diena. Veselības pulciņa dalībnieki organizēja iespēju ikvienam pārbaudīt redzi, izmērīt asinsspiedienu, pārbaudīt savu svaru. 10.klašu skolēni piedalījās interaktīvajā viktorīnā „Elpo zaļi!”.

 

11. novembrī, Lāčplēša dienā, 9.c un 11.c klases skolēni devās uz Kara muzeju, kur notika sarkanbaltsarkano lentīšu locīšanas pasākums. Sākumā skolēni klausījās gida stāstīto par Brīvības cīņām, bet pēc tam paši varēja piedalīties lentīšu locīšanā. Kā atzina skolēni, labākais bija tas, ka varēja lentītes paņemt gan paši sev, gan saviem tuviniekiem un draugiem. Paldies sociālajam pedagogam Ievai Zvejniecei un vēstures skolotājam Andrim Grablovskim par piedalīšanos un atbalstu! 

Audzināšanas darba koordinatore Sandra Kušnere